India: Učitelia a študenti považujú za požehnanie, že sa môžu učiť Falun Dafa

(Minghui.org) Pre praktizujúcu Falun Dafa Suhas, vedúcu katedry mikrobiológie na Vysokej školy prírodných vied Bajaj vo Wardhe, je zdieľanie zdravotných prínosov Falun Dafa, ktoré sama zažila, mimoriadne dôležité.

Suhas sa stretla s prednášajúcou z Vysokej školy rozvoja vidieka vo Wardhe, ktorá uvítala myšlienku, aby tam prišla s prezentáciou a predstavila tak Falun Dafa svojim kolegom.

Image
Učitelia na Vysokej škole rozvoja vidieka robia druhé cvičenie Falun Dafa.

Na predstavení Falun Dafa sa zúčastnilo asi tridsať učiteľov. Pozreli si prezentáciu a ukážku cvičení a následne si sami cvičenia skúsili. Povedali, že sú vďační za možnosť dozvedieť sa o Falun Dafa a boli tiež šokovaní, že taká jednoduchá a úžasná prax je v Číne zakázaná.

„Obdivujem túto starú tradičnú kultiváciu mysle a tela,“ povedala Beena Samuel, profesorka angličtiny. „Táto metóda je úžasná a už pri mojich prvých pokusoch o učenie som cítila upokojujúci účinok na moju dušu. Pri cvičení som pocítila úľavu od stresu a úzkosti. Odporúčam ju praktizovať každému, pretože je to jedna z najjednoduchších metód.“

Image
Dr. Sushil Chouhan

„Za takýto krátky čas som zažil prepojenie mysle a tela,“ povedal Dr. Sushil Chouhan, ktorý vedie katedru telesnej výchovy. „Myslím si, že kombinácia cvičení a meditácie mi dala pocit prúdenia energie a upokojenia mysle. Úprimne povedané, toto som zažil po prvýkrát.“

 

Image
Profesorka Vaishali Ugale

„O cvičení a meditačnom systéme Falun Dafa som počula po prvýkrát a považujem za šťastie, že mám možnosť sa ho naučiť,“ povedala profesorka Vaishali Ugale, ktorá vedie Katedru knižničnej a informačnej vedy. „Cítila som pozitívnu energiu a som veľmi rada, že som sa dozvedela o procese očisťovania tela prostredníctvom cvičenia a meditácie a o tom, ako môže človek prechádzať svojím životom bez napätia tým, že sa prostredníctvom meditácie ponorí hlboko do svojho vnútra. Veľmi rada by som sa tejto praxi ďalej venovala.“

Predstavenie Falun Dafa na Bunkovej akadémii

Suhas sa dozvedela, že učitelia aj študenti na Bunkovej akadémii by sa radi dozvedeli o Falun Dafa. 26. júna tam šla, aby im predstavila túto duchovnú prax.

Image
Študenti na Bunkovej akadémii sa učia druhé cvičenie

Akadémia organizuje kurz na pomoc študentom, ktorí sa pripravujú na Národný vstupný test spôsobilosti (NEET) na medicínske vysoké školy v Indii. Suhas predniesla prezentáciu, predviedla cvičenia a hovorila aj o 23 rokov trvajúcom prenasledovaní praktizujúcich Falun Dafa Čínskou komunistickou stranou (ČKS). Spolu so svojimi učiteľmi sa na podujatí zúčastnilo aj šesťdesiat študentov. Študenti aj učitelia boli s prezentáciou veľmi spokojní a dokázali pochopiť vedecké a lekárske vysvetlenia toho, ako cvičenie a meditácia pôsobia na energetické kanály v tele.

 

 

Image
Študenti sa učia Piate cvičenie – meditáciu

Miestny študent, Aditya More, povedal, že sa mu stretnutie veľmi páčilo a že si zároveň uvedomuje, že Falun Dafa je viac ako meditácia. Je to rozvoj mysle, ktorý je orientovaný na zlepšenie seba samého, prevzatie zodpovednosti a kladenie druhých na prvé miesto.

„Po tom, čo som sa zúčastnil na výuke Falun Dafa na našej škole, som cvičenia praktizoval dva týždne,“ povedal študent Om Kale. „Zistil som, že mám stabilnejšiu myseľ a dokážem sa lepšie sústrediť na štúdium. Dodalo mi to energiu a posunulo ma to do nového fyzického a duševného stavu. Zaujímalo by ma, prečo chce čínska vláda zastaviť niečo také dobré.

„Považujem za šťastie, že sa môžem zúčastniť takejto úžasnej aktivity v našej škole,“ povedal študent Sanchit Bankar. „Táto technika mi naozaj pomohla upokojiť sa a stabilizovať myseľ. Zistil som, že som sa po cvičení lepšie sústredil,“ povedal.

Ďalší študent, Pratik Kotambkar, povedal: „Stretnutie Falun Dafa v našej akadémii bolo úplne radostné a pokojné. Dozvedel som sa, že Falun Dafa dokáže znížiť stres a zlepšiť zdravie. Oslovilo ma ale hlavne to, že zvyšuje duševnú a morálnu úroveň a rozvíja ľudský potenciál a inteligenciu.“

Na oboch stretnutiach učitelia aj študenti vyjadrili svoju túžbu dozvedieť sa o Falun Dafa viac. Suhas plánuje v budúcnosti usporiadať s pomocou škôl ešte viac stretnutí pre rôzne skupiny.

Južná India: Ukážky cvičení pre žiakov základných škôl

Praktizujúca Falun Dafa Bharati sa vrátila do svojho rodného mesta Udupi v južnej Indii, aby sa tu postarala o svojich starých rodičov. Myslela si, že by to mohla byť aj príležitosť predstaviť Falun Dafa ľuďom v rodnom meste. Jej prvou myšlienkou bolo ísť na svoju nižšiu strednú školu.

Povedali jej, že musí navštíviť riaditeľa na druhej strane mesta, takže sa autobusom vybrala do jeho kancelárie. Našla ho zaneprázdneného administratívnou prácou. Trpezlivo počkala, kým bude mať čas ju prijať. Po prečítaní si sprievodného textu povedal, že praktizujúca môže aj okamžite začať predvádzať cvičenia na základnej škole, ktorú spravuje vláda.

Keď Bharati prišla do školy, učitelia a žiaci ju srdečne privítali a ona im predviedla cvičenia. Bola šťastná, že sa deťom tak dobre darilo. Naučili sa cvičenia a keď meditovali, vyzerali veľmi pokojne. Povedala, že cíti, že všetky deti majú k nej a k Falun Dafa predurčený vzťah, preto tam mohla ísť.

Image
Študenti sa učia druhé cvičenie
Image
Študenti sa učia piate cvičenie

Učitelia povedali, že boli naozaj radi, že sa u nich uskutočnilo niečo takéto výnimočné a boli nadšení, keď videli, že deti sú z toho také šťastné. Povedali, že deti pri cvičeniach cítili energiu. Na meditácii sa taktiež zúčastnili niektorí učitelia. Keď potom zistili, že knihy Falun Gong a Čuan Falun sú k dispozícii aj v miestnom jazyku Kannada, boli veľmi radi.

Po skončení ukážky sa deťom nechcelo odísť a prosili, aby mohli ostať počúvať hudbu Falun Dafa, Pudu a Jishi. Jedno dievčatko sa opýtalo, či si môže hudbu odniesť aj domov. Učitelia Bharati tiež požiadali, či by sa mohla ešte vrátiť a viesť tam cvičenia každú sobotu. Tá s ich žiadosťou ochotne súhlasila.

Pozadie: Čo je Falun Dafa a prečo ho ČKS prenasleduje?

Falun Dafa (známy aj ako Falun Gong) bol prvýkrát na verejnosti vyučovaný pánom Li Chung-č’ v roku 1992, v čínskom meste Changchun. Tejto duchovnej praxi sa v súčasnosti venujú ľudia vo viac ako 100 krajinách a regiónoch sveta. Milióny priaznivcov, ktorí prijali učenie založené na princípoch Pravdivosti, Súcitu a Znášanlivosti a naučili sa päť cvičení, zaznamenali zlepšenie zdravotného stavu a duševnej pohody. 20. júla 1999 spustil zo závisti a strachu zo straty kontroly nad obyvateľstvom bývalý vodca Čínskej komunistickej strany, Jiang Zemin, prenasledovanie Falun Gongu.

Webstránka Minghui.org za posledných 20 rokov potvrdila smrť tisícok praktizujúcich Falun Gongu následkom prenasledovania. Skutočné číslo je však pravdepodobne omnoho vyššie. Mnohí boli za svoju vieru uväznení a mučení.

Existujú konkrétne dôkazy, že ČKS povoľuje odbery orgánov zadržaným praktizujúcim, ktorí sú takto vraždení na účely nelegálnych transplantácií orgánov.

Kľúčové slová: